Ubiquiti Inyector PoE POE-48-24W-G 48VDC 0.5A
Referencia:
POE-48-24W-G
Gama:
Entrada
EAN/UPC:
Tipo de usuario:
Profesional
Marca:
UBIQUITI
Envío:
Stock:
23
Adaptador POE de alta calidad  48 Volt Gigabit POE 0.5A compatible con los equipos UAP-PRO y Rocket M Titanium
Marca Ubiquiti
Modelo POE-48-24W-G
Tipo INYECTOR POE
Características
- Output Voltage: 48VDC at 0.5A
- Input Voltage: 90-260VAC at 47-63Hz
- Input Current: 0.3A at 120VAC, 0.2A at 230VAC
- Inrush Current: <15A peak at 120VAC, <30A peak
- Efficiency: 70+%
- Output Ripple: 1% Max
- Switching Frequency: 200kHz
- Line Regulation: +/- 0.5%
- Load Regulation: +/- 1%
- Surge Protection: Common Mode
- Clamping Protection: 11V Data, 77.5V Power
- Max Surge Discharge: 1200A (8/20uS) Power
- Peak Pulse Current: 36A (10/1000uS Data)
- Shunt Capacitance: <5pF data
- Response Time: <1nS
Interface
- AC Connector: IEC-320 C6
- Data In/POE RJ45 Shielded Socket
- 80% Current Indicator: Power LED will change color